Prsteny z bílého zlata

Prsteny z bílého zlataV poslední době se zvyšuje popularita tzv. bílého zlata. Bílé zlato je prakticky žluté zlato obohacené o různé kovy (palladium, nikl, stříbro). Výsledný produkt má poté elegantní „stříbrnou barvu“ a je vyhledávaný pro své výjimečné vlastnosti o pro svůj krásný vzhled. V dnešní době se prodeje bílého zlata pomalu dostávají do popředí a porážejí klasické žluté zlato.

V případě bílého zlata si musíte více, než u jakéhokoli jiného materiálu, dávat pozor na původ zlata. Stříbro a bílé zlato vypadá na první pohled téměř obdobně, to samé platí pro chirurgickou ocel. Nabízí se také otázka, proč bychom si měli bílé zlato vůbec pořizovat, když jsou šperky od ostatních levnějších kovů téměř k nerozeznání. Hlavním důvodem je u většiny lidí prostě a jednoduše punc luxusu, stříbro je mnohem levnějším kovem a není tak luxusní, jako bílé zlato. Dalším důvodem je to, že bílé zlato má mnohem lepší vlastností, než stříbro. Díky tomu, že se jedná o slitinu s velmi tvrdými kovy, je minimálně stejně odolné, jako stříbro. Oproti tomu navíc nekoroduje. Všichni jistě známe „černý povlak“, který se po vytrvalém nošení objeví na stříbrných špercích.

Stejně jako v případě žlutého zlata, je i v případě bílého zlata velmi oblíbené různé zdobení. Kromě klasických ornamentů nalezneme na zlatých prstenech hlavně zirkonové kamínky, které ve spojení s bílou barvou vypadají skutečně úžasně. Populární je samozřejmě také křišťál, obroušený do nejrůznějších tvarů jej můžeme najít například na populárních špercích od firmy Swarovski.

Šperky z bílého zlata musí být opět opatřeny puncem, z hlediska ryzosti kovu se tedy téměř nic nemění. Opět bychom měli vybírat zejména od renomovaných internetových výrobců nebo kamenných prodejen.

Aktuální nabídka zlatých prstenů

© 2023 Zlaté prsteny - Prsteny ze žlutého i bílého zlata