Prsteny ze žlutého zlata

Prsteny ze žlutého zlataŽluté zlato je už po tisíce let symbolem bohatství. Téměř v každé kultuře znamenalo vlastnictví většího množství zlata obrovský vliv. Nejinak je tomu i v naší postmoderní společnosti. Pokud se chcete aspoň vzdáleně podílet na tomto zlatém šílenství, nabízí se vedle zlatých cihel a zlatých mincí také koupě některého ze zlatých šperků. Zlaté prsteny přitom patří mezi jedny z nejpopulárnějších ozdob.

Na rozdíl od zlatých cihel nebo mincí můžete zlatým šperkem ozdobit své tělo. Pokud navíc investujete do kvalitního a neotřelého šperku, budete jistě také středem pozornosti. Šperky ze žlutého zlata jsou dobré pro všechny, kteří mají rádi vyzkoušenou a zavedenou klasiku. Prsten ze žlutého zlata nemůže zklamat. Tyto prsteny bývají velmi často dekorovány různými drahými kameny. Velmi populární je zirkon, různě tvarovaný křišťál nebo také jiné vzácné kameny nejrůznějších barev. Vrcholem je pak samozřejmě čistý obroušený diamant, za ten si už ale pořádně připlatíte a kromě pocitu „hodnoty“ vám toho příliš nepřinese.

Zlaté prsteny se ale kromě barvy kovu nijak výrazně neliší od prstenů z bílého zlata, stříbrných nebo i ocelových prstenů. Oblíbené je také zdobení zirkonem, který se často používá díky vysokému lomu světla, perlami a podobně. Obvyklá hmotnost zlatého prstenu se pohybuje kolem dvou gramů, prsten vyrobený v České republice navíc musí být opatřen státním puncem. Při koupi prstenu ze zlata si proto jeho přítomnost dobře ohlídejte. Nejčastější ryzostí zlatých prstenů ze žlutého zlata je čtrnáct karátů. Tedy 585/1000. Znamená to, že obsah zlata je „jen“ 58,5% ze 100% hmotnosti prstenu.

Aktuální nabídka zlatých prstenů

© 2024 Zlaté prsteny - Prsteny ze žlutého i bílého zlata